RSS
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Edward... nie Cullen

Konwenty są wyczerpujące... zwłaszcza takie jak B3 xD

Estonia
Edward von Bock

Nadzieja informatyki XXI wieku, średni z Bałtów, czyli Estonia! Został określony jako „najszczęśliwszy” z nich, najprawdopodobniej dlatego, że podczas gdy Litwa i Łotwa musieli sobie radzić z Rosją, on znikał z pola konfliktu jak poranna mgiełka… Czyli przejawiał wyjątkowe zdolności taktyczne. Edward, już po wyzwoleniu z rosyjskiej opieki, upomina Ivana, że nie można znęcać się nad słabszymi (przy okazji roztaczając wokół siebie sparkle, bardzo możliwe, że odziedziczone po pewnym sławnym imienniku).
Zazwyczaj pojawia się w towarzystwie Litwy i Łotwy, chociaż osobiście czuje się bardziej związany z Finlandią. Mimo to bardzo lubi Litwę (i jest zazdrosny o czas, jaki ten spędza z Polską) oraz Łotwę, którym trzeba się troskliwie opiekować. Edward tego nie potrafi, gdyż przy byle okazji jego młodszy towarzysz wpada w tarapaty, co Estonia komentuje przerażonym okrzykiem ‘ŁOOTWOOOOOO!’, nadającym się do ustawienia obok klasycznych wrzasków z np. Fushigi Yuugi a.k.a „Miaaaka! Tamahooome!”.
Dużo łączy go z Finlandią. Organizują razem sporo wydarzeń kulturalnych i lubią ze sobą przebywać. Finlandia po ucieczce od Danii razem ze Szwecją przypadkowo trafił właśnie do Estonii, przez co Szwecja postanowił przyjaciela swojej „żony” zabrać ze sobą, by nie było za pusto w ich przyszłym rodzinnym gniazdku.
Jest doskonałym informatykiem, a w Hetalia Gakuen należy do chóru, razem z Ukrainą. Umie także grać na pianinie.
Wygląd Estonii jest podobno wzorowany na samym Autorze, chociaż Estonia ma krótkie blond włosy z bardzo równą grzywką i niebieskie oczy, a autor, jako Japończyk, z pewnością nie może się pochwalić tak europejską kolorystyką. Nosi zwykły, zielony (w anime - szarobłękitny) mundur z okresu II wojny światowej.
Jego imię i nazwisko są właściwie niemieckie, chociaż imię ‘Edward’ występuje również jak u Słowian, jak i u Bałtów.

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Łotwa

Kontynuujemy "Trzęsące się Trio"

Łotwa
Raivis Galante

Chłopiec, który igra z ogniem, czyli z Rosją. Najmłodszy z trzech Bałtów i najbardziej doświadczony przez los - to jest przez Rosję. Łotwa to młody chłopak, którego absolutnie niewinny wygląd nie współgra zupełnie z niewyparzonym językiem, który naraża go nieustannie na różnorodne kary ze strony swojego "opiekuna", czyli Rosji. Podczas i przed wymierzaniem kary Łotwa niekontrolowanie się trzęsie (odruch zwany w polskim tłumaczeniu „łotwowstrząsem”), ale nigdy nie poskramia swojego języka. Obserwując go, można bez problemu stwierdzić że przyciąga wszelkiego rodzaju problemy, nawet tam, gdzie się ich nie można spodziewać – ot, na przykład, zacznie go pożerać owca…
Łotwa ma dwóch towarzyszy, czyli Litwę i Estonię. Mimo że powszechnie określa ich się jako „braci”, nie są rodzeństwem i mają mało ze sobą wspólnego, toteż Łotwa (obserwując Rosję i jego siostrzyczki) tęskni trochę za posiadaniem prawdziwego brata lub siostry. Mimo wszystko bardzo lubi i podziwia Litwę, natomiast Estonia ma wobec niego pewne odruchy rodzicielskie (objawiające się przede wszystkim klasycznym krzykiem ‘ŁOTWOOOOOO!’ kiedy chłopak ładuje się w jakieś niemiłe sytuacje).
Łotwa jest tym, który najczęściej towarzyszy Rosji w mandze i anime. Bliskość ta zdecydowanie nie pomaga mu psychicznie, chociaż jednocześnie można zaobserwować jako jeden z niewielu zwraca się do Ivana całkiem naturalnie.
Razem z Estonią byli kiedyś pod panowaniem Polski, jednakże poza poczuciem jego zwierzchności nad sobą trudno powiedzieć jak wyglądają ich relacje.
Łotwa jest, o dziwo, przyjacielem Sealandii. Poznali się w dziwnych okolicznościach – Raivis zaatakował mikronację kwiatkiem. Po tym incydencie szybko się zaprzyjaźnili - teraz Sealandia ma w zwyczaju dzwonić do Łotwy, kiedy jest atakowany przez problemy lub chce się zwyczajnie wypłakać w słuchawkę. Dla Raivisa Sealandia jest pewnym substytutem młodszego braciszka.
Uwielbia poezję i romanse. Pije zdecydowanie za dużo jak na swój wiek.
Raivis ma kręcone i krótko przycięte jasnoblond włosy, a także duże, fioletowe oczy. Jest bardzo niski, zapewne z racji swojego młodego wieku (chociaż może to być też wpływ kar Rosji…). Ma jeszcze bardzo dziecięcą buzię. Nosi ciemnoczerwony mundur z długą koszulą i spodniami, zapinany na złote guziki. Jego koszula ma także złote naramienniki. Do tego zakłada zwykłe, brązowe buty.
Raivis jest często spotykanym imieniem łotewskim, noszonym przez takie gwiazdy sportu, jak Raivis Belohvoščiks (kolarz) lub Raivis Hščanovičs (piłkarz). Jego nazwisko, Galante, jest za to pochodzenia włoskiego, ale nosi je chociażby łotewska śpiewaczka operowa, Inessa Galante.


środa, 17 sierpnia 2011
Bałtyk...

Wreszcie w domu! Nie, żebym miała coś do naszego kochanego, polskiego Bałtyku, ale 2 tygodnie bez internetu daje w kość.

Skoro wróciłam, czas ruszy bloga. Dzisiaj zacznę temat związany z Rosją i rzeczonym akwenem, albowiem Trio Kraji Bałtyckich. Na początek:

Litwa
Toris Laurinaitis

Popychadło i chłopiec na posyłki silniejszych od niego postaci, czyli Litwa. Od worka treningowego Zakonu Krzyżackiego poprzez podnóżek Polski stał się ulubionym kozłem ofiarnym Rosji, z chwilową karierą pokojówki w domu USA. Cierpi na notoryczny ból brzucha i powtarzające się depresje.
Litwa był wielkim krajem, który znalazł się w bardzo niekorzystnej sytuacji politycznej - otoczony krajami znacznie silniejszymi od niego i pałającymi chęcią wykorzystania jego pogańskiej samotności w Europie. W związku z tym jego szef zdecydował się na wymianę obrączek z królem Polski (będącym młodą dziewuszką) - i tak oto Toris poznał Feliksa. Ich znajomość była skomplikowana od samego początku. Chociaż stanowili jeden silny i niezrównany w całej Europie kraj, ich komunikacja, co tu dużo mówić, kulała… Polska znany był raczej z samolubności, a Toris, z racji bycia raczej introwertycznym, rzadko kiedy się stawiał.
Pomimo tego, że Toris czasem miał wątpliwości, czy naprawdę lubi Polskę (albo orientował się, że wspomnienia "starych dobrych czasów" są zwyczajną pomyłką), ta dwójka bardzo się zżyła i jest między nimi niezwykłe porozumienie - szczególnie na polu walki. Udowodnili to walcząc przeciw Gilbertowi pod Grunwaldem. Po dziś dzień trudno stwierdzić, czy Feliks troszczy się o Torisa, czy tez traktuje go z pewnym pobłażaniem.
W przypadku Rosji nie ma pomyłki co do jego uczyć do Litwy. Iwan chce Litwę posiadać, na własność, na zawsze. Nie może też pod żadnym pozorem nie oddać go komukolwiek innemu. Jest to miłość niewątpliwie sadystyczna i jednostronna, gdyż Toris po Rosji ma raczej bolesną pamiątkę w postaci głębokich blizn na plecach. Nic więc też dziwnego, że raczej boi się swojego byłego „opiekuna”.
Litwa należy do tria państw bałtyckich razem z Łotwą i Estonią. Chociaż zazwyczaj występują razem, mają ze sobą bardzo mało wspólnego. Litwa jest przez swoich towarzyszy bardzo podziwiany (by nie powiedzieć: uwielbiany), ale znacznie częściej przebywa z Polską, niż nimi, co wywołuje u nich niemałą zazdrość.
Tak jak boi się Rosji, tak uwielbia Białoruś, jego młodszą siostrzyczkę. Niezwykle ją idealizuje, marząc o randkach, a nie zwracając uwagi na to, jak Natasza wyłamuje mu palce. Zresztą - może ma zawyżony próg bólu, ponieważ tych powykręcanych palców nawet nie czuje. Sama Natasza najwyraźniej nie znosi go ze względu na uczucie, jakie żywi do niego jej ukochany brat.
Podczas dwudziestolecia międzywojennego pracował dla USA, twierdząc, że absolutnie kocha tę robotę. Nie przeszkadzało mu nawet, że Alfred nie potrafił zlokalizować jego domu na mapie. W tym samym czasie stał się również obiektem uczuć Tony’ego, kosmity i przyjaciela Alfreda.
Poza byciem pokojówką, jego hobby to sztuki walki i książki.
Toris jest średniego wzrostu i jest raczej delikatnej budowy ciała. Ma zielone oczy w mandze, a niebieskie w anime. Jego włosy są brązowe i sięgają mu ramion, czasami (zwykle w paskach średniowiecznych) są ściągnięte w krótką kitkę.
Litwa nosi zwykły, prosty mundur w kolorze zielonym, białą koszulę i ciemnozielony krawat oraz wysokie, brązowe buty.
Nie wiadomo, po kim i dlaczego Toris zyskał swoje kłopotliwe imię i nazwisko. Jego imię ma kilka różnych wersji, jak Tolys, Taurys (wymawiane "Tooriis") lub Thoris. Wygląda na to, że tylko „Tolys” jest w ogóle litewskim imieniem. „Thoris” istnieje jako nazwisko. Najchętniej używana przez fandom forma to "Toris".