RSS
piątek, 29 lipca 2011
Wakacje

Jadę nad morze i nie wiem, czy będzie net, więc spodziewajcie się dłuuugiej przerwy

23:21, karaqvx
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lipca 2011
Nordyki

Skoro omówiłam wszystkie postaci krajów Nordyckich, to dodam parę fotek :3

poniedziałek, 25 lipca 2011
Isiek

Islandia
Najmłodszy z krajów nordyckich. Podobnie jak jego starszy brat, trudny do rozszyfrowania. Na zewnątrz jest niebywale chłodny i opanowany, ale podobno drzemie w nim iście ognista natura. Odzywa się raczej niewiele i ma tendencje do brania wszystkiego bardzo poważnie. Niespecjalnie lubi mówić w swoim ojczystym języku, więc używa angielskiego, gdy przebywa z innymi krajami. Ostatnimi czasy popadł w poważne problemy finansowe i, próbując się ratować, wystawił się na eBay’u. Z tego powodu Rosja zaczął być dla niego bardzo miły, ale Islandia nie jest na tyle naiwny, by przyjąć to za dobrą monetę. Póki co, pozwala się rozpieszczać, mając sytuację na oku.
Jego starszym bratem jest Norwegia, osoba, do której Islandia jest bardzo mocno przywiązany. Pomimo takiej ciepłej relacji, nadal unosi się dumą, nie chcąc nazwać Norka „braciszkiem” jak to zwykł robić jako dziecko. Nie lubi, zresztą, być traktowany przez resztę krajów nordyckich za dzieciaka i czasem unosi się dumą.
Jego nieodłącznym towarzyszem jest maskonur, o imieniu Pan Maskonur. Zwierzątko ma, w odróżnieniu od innych ptaszków, czarny brzuszek i różową wstążeczkę na szyi. Wygląda przez to słodko, ale należy uważać – Pan Maskonur ma osobowość włoskiego szefa mafii i podobno nawet mówi w takiej manierze. Taki osobisty Ojciec Chrzestny, Don Maskonurone.
W Świątecznej Rozpierdówie 2010 okazało się, że ostatnio przyjaźni się z Turcją i nie lubi być traktowany jak dziecko. Ponadto najwyraźniej ma pewne kompleksy dotyczące swej muskulatury, a raczej jej braku.
We wczesnych zapiskach postaci, Isiek został określony jako „muzykalny”.
Islandia jest średniego wzrostu, niższy od Norwegii, ale wyższy od Finlandii. Ma białe włosy, które podobno są bardzo niesforne, a do tego fioletowe oczy, które w wersji anime stały się niebieskie. Przeważnie ma dość naburmuszoną minę. Nosi białą koszulę, wyciągniętą ze spodni (a na niektórych artach nierówno zapiętą) przewiązaną białą kokardą pod kołnierzem, brązowe spodnie i tego samego koloru kurtkę wojskową. Dodatkowo ma także białe rękawiczki i białe oficerki (lub kozaczki. Tak, jest sporo plotek na ten temat i prawdopodobnie dlatego w wersji anime, Isio ma buty czarne).

 

niedziela, 24 lipca 2011
Norwegia

Norwegia
Swoiste przeciwieństwo Danii, mniej więcej tyle można wyczytać z jego zachowania. I zapewne tylko tyle, ponieważ Norwegia ani zbyt wiele nie mówi, ani nie wyraża ekspresją twarzy lub mową ciała. Ma nieobecną (lub znudzoną) minę, zamglone oczy i (jak już się odezwie) cięty język. Dzieli z Anglią pewną nietypową cechę, a mianowicie dar dostrzegania istot nadnaturalnych. Zresztą, stale towarzyszy mu pewien zielony troll (lub, głównie na wczesnych artach, wróżka).
Jak do tej pory, widzieliśmy go tylko w towarzystwie innych Nordyków. Nie za wiele można powiedzieć o jego relacjach ze Szwecją czy Finlandią, natomiast specjalna wieź łączy go z Danią, któremu notorycznie dokucza subtelną (lub nie…) ironią i często powtarza, jaki to jego towarzysz jest irytujący. Norek, jako jedyny, posiada prawdziwego brata, a jest nim Islandia. Najwyraźniej są sobie szczególnie bliscy, a Isiek przyznaje, że to w Norwegii jest jego dom, gdzie też przynależy jego serce. Mimo to, na prośby (przekomarzania się?) Norka, by nazywał go „braciszkiem”, Islandia odmówił. Od 1947 roku Norwegia wysyła Wielkiej Brytanii choinki do ozdabiania Trafalgar Square. Jest to pamiątka brytyjsko-norweskiej współpracy podczas II wojny światowej.
Norwegia ma krótkie, jasnoblond włosy, spięte z jednej strony spinką w kształcie krzyża nordyckiego. Posiada również loczek z „oczkiem”, niemający żadnego połączenia z resztą jego fryzury. Jego oczy są fioletowoniebieskie, jakby zamglone. Nosi długą niebieską koszulę marynarską, przewiązaną paskiem, z nieco jaśniejszymi mankietami, spodniami i apaszką. Do tego marynarski beret, przewiązany niebieska-białą wstążką, czarne rękawiczki i buty. Jest średniego wzrostu, niższy od Danii, lecz wyższy niż Islandii.


 

sobota, 23 lipca 2011
Stary Chlacz

Nie, nie chodzi o Anglię XD Tytułowym chlaczem jest:

Dania
Samozwańczy król Europy Północnej i starszy brat, jedna z najbardziej niejednoznacznych postaci w serii. Najpierw słyszymy o nim w opowieściach Szwecji i Finlandii, których to zresztą pierwszy raz spotykamy po tym, jak udało im się wyrwać spod raczej ciężkiego i nieprzyjemnego zwierzchnictwa Danii. Jakiś czas potem poznajemy samego Duńczyka, wiecznie uśmiechniętego, głośnego, co tu dużo mówić - nieznośnego osobnika. Najwyraźniej jest pełen wigoru, „dobrych” chęci, a przy tym uparty jak osioł i raczej nie zwraca uwagi na to, co mówią inni (czyżby przejawy pokrewieństwa z Gilbertem?). Uważa za to, że wszyscy powinni podporządkować mu się bez dyskusji. Według jego nordyckich braci ciężko z nim wytrzymać, co wcale nie dziwi. Szczególnie, gdy sobie wypije, a robi to nader często.
Dawno temu mieszkał razem z innymi Skandynawami oraz Finlandią, jednakże ich unia nie przetrwała długo. Szwecja wraz z Finlandią mieli dość rozkazującego im „brata” i opuścili go, gdy tylko nadarzyła się okazja. Przy Danii zostali Norwegia z Islandią. Tego pierwszego określa jako swojego najlepszego przyjaciela, jeszcze z dzieciństwa, i święcie wierzy, że ten także go tak postrzega, w ogóle nie zauważając, jak często Norek droczy się z nim lub jawnie mu mówi, jaki jest wkurzający. Cóż, mamy tu do czynienia ze słuchaniem bardzo selektywnym. Z Islandią natomiast, lubi się na swój sposób przekomarzać, gdyż ten, biorąc wszystko serio, jest łatwym obiektem jego pijackich kpin. Odnosi się wrażenie, że cała nordycka piątka często pozwala sobie nieco się wzajemnie powkurzać, ale i tak są zgraną, trzymającą się razem ekipą.
Dania ma jasne włosy w artystycznym nieładzie (tu na sztorc, a tam leżą), niebieskie oczy i wesoły uśmiech, stale goszczący na jego twarzy. Nosi długi, czarny, dwurzędowy płaszcz z czerwonymi mankietami, czerwone spodnie, czerwoną koszulę z czarnym krawatem, ciemnobrązowe buty i czarną furażerkę. Często jest przedstawiany ze sporych rozmiarów toporem. Jest drugim najwyższym Nordykiem.


 

piątek, 22 lipca 2011
Przeprosinki

Przepraszam, za okropnie długą nieobecność... chociaż watpię, żeby ktoś to w ogóle czytał. Karaqvx oficjalnie przestała pisać tego bloga, więc jest mój. Ore-sama (wcześniej też tylko ja pisałam, ale nieoficjalnie) Wracając do tematu, dziś Szwecja

Szwecja
Berwald Oxenstierna

Najwyższy z krajów nordyckich, a także ex aequo z Rosją, najwyższy wśród postaci Hetalii. Bite 182 cm zdrowego chłopa o typowej, skandynawskiej urodzie. Kolejny po Danii postrach okolicy.
Z morskich podbojów zasłynął jako wiking, a dobra passa towarzyszyła mu przez następne wieki, zapewniając mu tytuł zdobywcy Morza Bałtyckiego. Aktualnie pozostaje stroną neutralną w wielu konfliktach (w tym podczas II wojny światowej).
Jest osobą dosyć trudną do zrozumienia, nie tylko w kwestii komunikacji werbalnej (nie mówi zbyt wiele), ale także niewerbalnej: często różne przyjazne gesty, które kieruje do innych, są odbierane nieco opacznie. W głębi duszy jest osobą całkiem rozrywkową, jednakże jego powierzchowność raczej przeraża, przez co trudno się w nim tej cechy dopatrzeć. Pomimo swojej małomówności, lubi brać udział w dyskusjach. Oprócz tego interesuje się wzornictwem oraz tworzeniem mebli (zdaje się, że IKEA zobowiązuje). Wygląda też na to, że przepada za zwierzętami: wraz z Finlandią jest posiadaczem małego, białego pieska o imieniu Hana-Tamago, a podczas Świątecznej Rozpierdówy 2010 okazało się, że posiada całą galerię zdjęć Kocich Krajów.
Najbliższą mu osobą jest niewątpliwie Finlandia, z którym uciekł spod jarzma Danii. Szwecja nazywa swojego towarzysza „żoną”, pomimo stałych protestów samego Finka. Berwald jest jedyną postacią o potwierdzonej orientacji seksualnej, to jest: homoseksualnej. Miłością jego życia jest Tino. Chociaż Finek określa wspólnie spędzony czas raczej jako formę niewoli, Berwald postrzega to zupełnie inaczej. Na swój własny sposób opiekował się nim, a nawet postarał się, by mieli dziecko (Sealandię - adoptowane, ale zawsze). Kupił go na aukcji internetowej i od tamtej pory Peter nazywa go „tatą”. Szwecja ma dość zaskakujące techniki wychowawcze, np. w przypadku nieposłuszeństwa wsadza synowi karton na głowę i urządza mu terapię wstrząsową.
Swojego czasu miał na pieńku z Danią, który miał nad nim kiedyś kontrolę. Szwecja zbuntował się i w końcu, wraz z Finlandią, uciekł od niego. Od tamtego wydarzenia walczyli ze sobą jeszcze wiele razy, ale Dania zawsze przegrywał, tracąc w końcu Norwegię na rzecz Szwedka. Na dzień dzisiejszy zdają się nie mieć poważniejszych konfliktów.
Walczył także z Polską i Litwą, przyczyniając się do upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów poprzez swój słynny potop. Sam Berwald, jednakże, był bardzo ostrożny w tym konflikcie, a jeden z pasków pokazuje nawet, jak słysząc o wyczynach polsko-litewskich podczas bitwy pod Grunwaldem, postanowił się po prostu wycofać.
Szwedek ma krótkie, jasnoblond włosy i turkusowe oczy. Jako jeden z niewielu bohaterów nosi okulary. Przeważnie zakłada długi, ciemnoniebieski, dwurzędowy płaszcz, czarną (a na niektórych rysunkach białą) koszulę, czarny krawat, rękawiczki i oficerki, a także pasującą do okrycia wysoką czapkę. Czasem nosi także czarną kaburę.
Jego nazwisko pochodzi od kanclerza Axela Oxenstierny, natomiast imię, Berwald, od kompozytora romantycznego, Franza Berwalda, na którego cześć nazwano znajdującą się w Sztokholmie estradę koncertową Berwaldhallen, mieszczącą się, nota bene, niedaleko ulicy Oxenstiernsgatan.