Blog > Komentarze do wpisu
Stary Chlacz

Nie, nie chodzi o Anglię XD Tytułowym chlaczem jest:

Dania
Samozwańczy król Europy Północnej i starszy brat, jedna z najbardziej niejednoznacznych postaci w serii. Najpierw słyszymy o nim w opowieściach Szwecji i Finlandii, których to zresztą pierwszy raz spotykamy po tym, jak udało im się wyrwać spod raczej ciężkiego i nieprzyjemnego zwierzchnictwa Danii. Jakiś czas potem poznajemy samego Duńczyka, wiecznie uśmiechniętego, głośnego, co tu dużo mówić - nieznośnego osobnika. Najwyraźniej jest pełen wigoru, „dobrych” chęci, a przy tym uparty jak osioł i raczej nie zwraca uwagi na to, co mówią inni (czyżby przejawy pokrewieństwa z Gilbertem?). Uważa za to, że wszyscy powinni podporządkować mu się bez dyskusji. Według jego nordyckich braci ciężko z nim wytrzymać, co wcale nie dziwi. Szczególnie, gdy sobie wypije, a robi to nader często.
Dawno temu mieszkał razem z innymi Skandynawami oraz Finlandią, jednakże ich unia nie przetrwała długo. Szwecja wraz z Finlandią mieli dość rozkazującego im „brata” i opuścili go, gdy tylko nadarzyła się okazja. Przy Danii zostali Norwegia z Islandią. Tego pierwszego określa jako swojego najlepszego przyjaciela, jeszcze z dzieciństwa, i święcie wierzy, że ten także go tak postrzega, w ogóle nie zauważając, jak często Norek droczy się z nim lub jawnie mu mówi, jaki jest wkurzający. Cóż, mamy tu do czynienia ze słuchaniem bardzo selektywnym. Z Islandią natomiast, lubi się na swój sposób przekomarzać, gdyż ten, biorąc wszystko serio, jest łatwym obiektem jego pijackich kpin. Odnosi się wrażenie, że cała nordycka piątka często pozwala sobie nieco się wzajemnie powkurzać, ale i tak są zgraną, trzymającą się razem ekipą.
Dania ma jasne włosy w artystycznym nieładzie (tu na sztorc, a tam leżą), niebieskie oczy i wesoły uśmiech, stale goszczący na jego twarzy. Nosi długi, czarny, dwurzędowy płaszcz z czerwonymi mankietami, czerwone spodnie, czerwoną koszulę z czarnym krawatem, ciemnobrązowe buty i czarną furażerkę. Często jest przedstawiany ze sporych rozmiarów toporem. Jest drugim najwyższym Nordykiem.


 

sobota, 23 lipca 2011, karaqvx

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/23 22:21:00
Hej. Bardzo podoba mi się ten blog-pisz dalej. Chciałam podesłać kilka imion i nazwisk postaci z Hetali.
1.Islandia-El Selss
2.Dania-Ms Kle
3.Ukraina-Ye Bgs
4.Taiwan-Mei(nazwiska nie poznałam)
5.Szkocja-Wll Wllce Kld
6.Australia-Cody/Jett
7.Nowa Zelandia-Aidan
8.Norwegia-Ls Bdev
Oczywiście część z nich to tylko fanowskie imiona i postaci. Jak coś przypomnę sobie, to jeszcze napiszę.
-
2011/07/23 22:26:43
Wybacz, poucinało mi, jak wklejałam.
1.Islandia-Emil Steilsson
2.Dania-Mathias Kohler
3.Ukraina-Yakaterina Braginskaya
4.Taiwan-Mei
5.Szkocja-William Wallace Kirkland
6.Australia-Cody/Jett
7.Nowa Zelandia-Aidan
8.Norwegia-Lukas Bondenvick
9.Belgia-Emma
10.Holandia-Lars
-
2011/07/24 16:43:00
Hej, tu Ore-sama. Chciałam tylko napisać, że imiona, które przysłałaś, są stworzone przez fanów, a nie przez autora (żeby innym czytelnikom (jeśli jacykolwiek oprócz ciebie istnieją) się nie myliły). Miłego dnia. Jeśli są jakieś pytania, to daję maila: zosiamoscicka@yahoo.pl