Blog > Komentarze do wpisu
Norwegia

Norwegia
Swoiste przeciwieństwo Danii, mniej więcej tyle można wyczytać z jego zachowania. I zapewne tylko tyle, ponieważ Norwegia ani zbyt wiele nie mówi, ani nie wyraża ekspresją twarzy lub mową ciała. Ma nieobecną (lub znudzoną) minę, zamglone oczy i (jak już się odezwie) cięty język. Dzieli z Anglią pewną nietypową cechę, a mianowicie dar dostrzegania istot nadnaturalnych. Zresztą, stale towarzyszy mu pewien zielony troll (lub, głównie na wczesnych artach, wróżka).
Jak do tej pory, widzieliśmy go tylko w towarzystwie innych Nordyków. Nie za wiele można powiedzieć o jego relacjach ze Szwecją czy Finlandią, natomiast specjalna wieź łączy go z Danią, któremu notorycznie dokucza subtelną (lub nie…) ironią i często powtarza, jaki to jego towarzysz jest irytujący. Norek, jako jedyny, posiada prawdziwego brata, a jest nim Islandia. Najwyraźniej są sobie szczególnie bliscy, a Isiek przyznaje, że to w Norwegii jest jego dom, gdzie też przynależy jego serce. Mimo to, na prośby (przekomarzania się?) Norka, by nazywał go „braciszkiem”, Islandia odmówił. Od 1947 roku Norwegia wysyła Wielkiej Brytanii choinki do ozdabiania Trafalgar Square. Jest to pamiątka brytyjsko-norweskiej współpracy podczas II wojny światowej.
Norwegia ma krótkie, jasnoblond włosy, spięte z jednej strony spinką w kształcie krzyża nordyckiego. Posiada również loczek z „oczkiem”, niemający żadnego połączenia z resztą jego fryzury. Jego oczy są fioletowoniebieskie, jakby zamglone. Nosi długą niebieską koszulę marynarską, przewiązaną paskiem, z nieco jaśniejszymi mankietami, spodniami i apaszką. Do tego marynarski beret, przewiązany niebieska-białą wstążką, czarne rękawiczki i buty. Jest średniego wzrostu, niższy od Danii, lecz wyższy niż Islandii.


 

niedziela, 24 lipca 2011, karaqvx

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/24 20:07:21
Bardzo lubię kraje nordyckie[zwłaszcza Islandię](i ogólnie Hetalię) wiec chwała ci, że piszesz tego bloga, bo sporo się dowiedziałam. Pozdrowienia.