Blog > Komentarze do wpisu
Isiek

Islandia
Najmłodszy z krajów nordyckich. Podobnie jak jego starszy brat, trudny do rozszyfrowania. Na zewnątrz jest niebywale chłodny i opanowany, ale podobno drzemie w nim iście ognista natura. Odzywa się raczej niewiele i ma tendencje do brania wszystkiego bardzo poważnie. Niespecjalnie lubi mówić w swoim ojczystym języku, więc używa angielskiego, gdy przebywa z innymi krajami. Ostatnimi czasy popadł w poważne problemy finansowe i, próbując się ratować, wystawił się na eBay’u. Z tego powodu Rosja zaczął być dla niego bardzo miły, ale Islandia nie jest na tyle naiwny, by przyjąć to za dobrą monetę. Póki co, pozwala się rozpieszczać, mając sytuację na oku.
Jego starszym bratem jest Norwegia, osoba, do której Islandia jest bardzo mocno przywiązany. Pomimo takiej ciepłej relacji, nadal unosi się dumą, nie chcąc nazwać Norka „braciszkiem” jak to zwykł robić jako dziecko. Nie lubi, zresztą, być traktowany przez resztę krajów nordyckich za dzieciaka i czasem unosi się dumą.
Jego nieodłącznym towarzyszem jest maskonur, o imieniu Pan Maskonur. Zwierzątko ma, w odróżnieniu od innych ptaszków, czarny brzuszek i różową wstążeczkę na szyi. Wygląda przez to słodko, ale należy uważać – Pan Maskonur ma osobowość włoskiego szefa mafii i podobno nawet mówi w takiej manierze. Taki osobisty Ojciec Chrzestny, Don Maskonurone.
W Świątecznej Rozpierdówie 2010 okazało się, że ostatnio przyjaźni się z Turcją i nie lubi być traktowany jak dziecko. Ponadto najwyraźniej ma pewne kompleksy dotyczące swej muskulatury, a raczej jej braku.
We wczesnych zapiskach postaci, Isiek został określony jako „muzykalny”.
Islandia jest średniego wzrostu, niższy od Norwegii, ale wyższy od Finlandii. Ma białe włosy, które podobno są bardzo niesforne, a do tego fioletowe oczy, które w wersji anime stały się niebieskie. Przeważnie ma dość naburmuszoną minę. Nosi białą koszulę, wyciągniętą ze spodni (a na niektórych artach nierówno zapiętą) przewiązaną białą kokardą pod kołnierzem, brązowe spodnie i tego samego koloru kurtkę wojskową. Dodatkowo ma także białe rękawiczki i białe oficerki (lub kozaczki. Tak, jest sporo plotek na ten temat i prawdopodobnie dlatego w wersji anime, Isio ma buty czarne).

 

poniedziałek, 25 lipca 2011, karaqvx

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/26 08:57:08
Tak, mój ulubiony kraj! Ciekawe, kogo teraz będziesz opisywać :)(bo mam szczerą nadzieje, że pisać będziesz dalej)